Minnesota Boys High School Hockey
2017 Section Tournaments
           
Section RD TEAM1 TEAM2 PS SCORE
1AA Q (8) Dodge County (1) Lakeville North 2 0-9
1AA Q (7) Rochester Mayo (2) Lakeville South 2 0-9
1AA Q (6) Rochester J.M. (3) Farmington 2 1-3
1AA Q (5) Owatonna (4) Rochester Century 2 2-1
1AA S (5) Owatonna (1) Lakeville North 2 2-10
1AA S (3) Farmington (2) Lakeville South 2 2-6
1AA F (2) Lakeville South (1) Lakeville North 2 3-1
2AA Q (7) Shakopee (2) Holy Family 2 2-9
2AA Q (6) Chanhassen (3) Minnetonka 2 1-5
2AA Q (5) Chaska (4) Prior Lake 2 1-4
2AA S (4) Prior Lake (1) Eden Prairie 2 1-2
2AA S (3) Minnetonka (2) Holy Family 2 1-5
2AA F (2) Holy Family (1) Eden Prairie 2 3-4
3AA 1 (10) Hastings (7) Park (C.G.) 2 1-3
3AA 1 (9) East Ridge (8) Apple Valley 2 3-1
3AA Q (9) East Ridge (1) St Thomas Academy 2 0-7
3AA Q (7) Park (C.G.) (2) Burnsville 2 1-5
3AA Q (6) Bloom Jefferson (3) Eastview 2 2-1
3AA Q (5) Rosemount (4) Eagan 1 1-2
3AA S (4) Eagan (1) St Thomas Academy 2 1-4
3AA S (6) Bloom Jefferson (2) Burnsville 2 3-2
3AA F (6) Bloom Jefferson (1) St Thomas Academy 2 0-7
4AA 1 (9) Irondale (8) N St Paul 2 1-7
4AA Q (8) N St Paul (1) Stillwater 2 0-7
4AA Q (7) Roseville (2) Hill-Murray 2 0-8
4AA Q (6) Tartan (3) White Bear Lake 2 1-0
4AA Q (5) Woodbury (4) Mounds View 1 3-2
4AA S (5) Woodbury (1) Stillwater 2 1-5
4AA S (6) Tartan (2) Hill-Murray 2 0-5
4AA F (2) Hill-Murray (1) Stillwater 2 6-3
5AA Q (8) Osseo (1) Centennial 2 0-7
5AA Q (7) Spring Lake Park (2) Maple Grove 2 1-10
5AA Q (6) Coon Rapids (3) Blaine 2 2-7
5AA Q (5) Anoka (4) Champlin Park 1 2-0
5AA S (5) Anoka (1) Centennial 2 1-6
5AA S (3) Blaine (2) Maple Grove 2 0-3
5AA F (2) Maple Grove (1) Centennial 2 4-3
6A 1 (9) Breckenridge (8) Prairie Centre 2 1-3
6AA Q (8) Hopkins (1) Edina 2 0-8
6AA Q (7) Holy Angels (2) Cretin-Derham Hall 2 0-5
6AA Q (6) Robb Armstrong/Cooper (3) Wayzata 2 0-4
6AA Q (5) St Louis Park (4) Benilde-St Margarets 1 5-3
6AA S (5) St Louis Park (1) Edina 2 1-7
6AA S (3) Wayzata (2) Cretin-Derham Hall 1 4-0
6AA F (3) Wayzata (1) Edina 2 3-1
7AA 1 (9) Cambridge (8) Forest Lake 2 1-10
7AA Q (8) Forest Lake (1) Elk River 2 1-10
7AA Q (7) St Francis (2) Duluth East 2 1-5
7AA Q (6) Duluth Marshall (3) Cloquet 2 1-2
7AA Q (5) Andover (4) Grand Rapids 2 2-4
7AA S (4) Grand Rapids (1) Elk River 2 5-3
7AA S (3) Cloquet (2) Duluth East 2 0-1
7AA F (4) Grand Rapids (2) Duluth East 2 3-2
8AA Q (8) Rogers (1) Moorhead 2 0-6
8AA Q (7) St Cloud (2) St Michael-Albertville 2 4-5
8AA Q (6) Buffalo (3) Roseau 2 5-6
8AA Q (5) Bemidji (4) Brainerd 1 4-5
8AA S (4) Brainerd (1) Moorhead 2 0-5
8AA S (3) Roseau (2) St Michael-Albertville 2 6-5
8AA F (3) Roseau (1) Moorhead 2 0-6
1A 1 (12) Winona (5) Mankato East 2 0-10
1A 1 (11) Faribault (6) Albert Lea 2 3-9
1A 1 (10) La Crescent (7) Waseca 2 1-7
1A 1 (9) Lesueur (8) Austin 1 4-2
1A Q (9) Lesueur (1) Northfield 2 0-4
1A Q (7) Waseca (2) Rochester Lourdes 2 2-9
1A Q (6) Albert Lea (3) Red Wing 2 5-6
1A Q (5) Mankato East (4) Mankato West 2 5-2
1A S (5) Mankato East (1) Northfield 2 2-3
1A S (3) Red Wing (2) Rochester Lourdes 2 4-3
1A F (3) Red Wing (1) Northfield 2 2-3
2A 1 (10) Waconia (7) Providence Academy 2 4-3
2A 1 (9) Bloom Kennedy (8) New Prague 2 2-3
2A Q (8) New Prague (1) Delano 2 0-7
2A Q (10) Waconia (2) Breck 2 0-7
2A Q (6) Minneapolis (3) Orono 2 4-2
2A Q (5) Mound-Westonka (4) Blake 2 1-5
2A S (4) Blake (1) Delano 2 2-5
2A S (6) Minneapolis (2) Breck 2 1-6
2A F (2) Breck (1) Delano 1 0-2
3A 1 (11) Morris/Benson (6) Redwood Valley 2 0-6
3A 1 (10) Worthington (7) Willmar 2 1-8
3A 1 (9) Fairmont (8) Windom 2 1-6
3A Q (8) Windom (1) Luverne 2 0-5
3A Q (7) Willmar (2) Marshall 2 0-1
3A Q (6) Redwood Valley (3) Litchfield 2 5-4
3A Q (5) Hutchinson (4) New Ulm 2 2-1
3A S (5) Hutchinson (1) Luverne 2 2-4
3A S (6) Redwood Valley (2) Marshall 2 2-3
3A F (2) Marshall (1) Luverne 2 1-5
4A 1 (9) Simley (8) St Paul Highland Park 2 3-4
4A Q (8) St Paul Highland Park (1) St Paul Academy 2 1-4
4A Q (7) Henry Sibley (2) Mahtomedi 2 0-3
4A Q (6) S St Paul (3) St Paul Johnson 2 1-4
4A Q (5) Totino-Grace (4) Minnehaha Academy 2 4-3
4A S (5) Totino-Grace (1) St Paul Academy 2 3-5
4A S (3) St Paul Johnson (2) Mahtomedi 2 1-4
4A F (2) Mahtomedi (1) St Paul Academy 2 3-1
5A 1 (10) Legacy Christian (7) Sauk Rapids 2 4-9
5A 1 (9) Moose Lake (8) Becker/Big Lake 2 5-4
5A Q (9) Moose Lake (1) Monticello 2 0-10
5A Q (7) Sauk Rapids (2) North Branch 2 4-6
5A Q (6) Mora (3) Chisago Lakes 2 1-8
5A Q (5) Pine City (4) Princeton 1 2-3
5A S (4) Princeton (1) Monticello 2 1-6
5A S (3) Chisago Lakes (2) North Branch 2 4-3
5A F (3) Chisago Lakes (1) Monticello 2 1-3
6A Q (8) Prairie Centre (1) St Cloud Cathedral 2 0-15
6A Q (7) Wadena (2) Alexandria 2 0-9
6A Q (6) River Lakes (3) Sartell 2 2-4
6A Q (5) Fergus Falls (4) Little Falls 1 4-3
6A S (5) Fergus Falls (1) St Cloud Cathedral 2 2-9
6A S (3) Sartell (2) Alexandria 2 2-3
6A F (2) Alexandria (1) St Cloud Cathedral 2 2-3
7A 1 (10) Ely (7) Intl Falls 2 2-8
7A 1 (9) Proctor (8) Duluth Denfeld 2 1-6
7A Q (8) Duluth Denfeld (1) Hermantown 2 1-9
7A Q (7) Intl Falls (2) Hibbing 2 2-6
7A Q (6) North Shore (3) Greenway 2 3-5
7A Q (5) Eveleth (4) Virginia 1 2-6
7A S (4) Virginia (1) Hermantown 2 0-9
7A S (3) Greenway (2) Hibbing 2 2-1
7A F (3) Greenway (1) Hermantown 2 1-5
8A 1 (11) Kittson Central (6) Lake of the Woods 2 4-6
8A 1 (10) Red Lake Falls (7) Northern Lakes 2 1-5
8A 1 (9) Bagley (8) Park Rapids 2 5-4
8A Q (9) Bagley (1) East Grand Forks 2 0-7
8A Q (7) Northern Lakes (2) Thief River Falls 2 1-4
8A Q (6) Lake of the Woods (3) Warroad 2 0-6
8A Q (5) Crookston (4) Detroit Lakes 1 2-1
8A S (5) Crookston (1) East Grand Forks 2 1-3
8A S (3) Warroad (2) Thief River Falls 1 4-2
8A F (3) Warroad (1) East Grand Forks 2 1-5