Minnesota Boys High School Hockey
2015 Section Tournaments
           
Section RD TEAM TEAM PS SCORE
1AA Q (8) Dodge County (1) Lakeville North 2 0-14
1AA Q (7) Owatonna (2) Lakeville South 2 0-7
1AA Q (6) Rochester J.M. (3) Farmington 2 2-5
1AA Q (5) Rochester Century (4) Rochester Mayo 2 4-3
1AA S (5) Rochester Century (1) Lakeville North 2 0-10
1AA S (3) Farmington (2) Lakeville South 1 5-1
1AA F (3) Farmington (1) Lakeville North 2 1-6
2AA Q (7) Shakopee (2) Prior Lake 2 2-9
2AA Q (6) Chanhassen (3) Burnsville 2 1-4
2AA Q (5) Holy Angels (4) Bloom. Jefferson 2 2-3
2AA S (4) Bloom. Jefferson (1) Edina 2 2-7
2AA S (3) Burnsville (2) Prior Lake 2 5-4
2AA F (3) Burnsville (1) Edina 2 1-10
3AA 1 (10) Park (C.G.)  (7) Woodbury 2 2-5
3AA 1 (9) Apple Valley (8) Hastings 2 5-2
3AA Q (9) Apple Valley (1) St. Thomas Academy 2 2-7
3AA Q (7) Woodbury (2) Cretin-Derham Hall 2 1-3
3AA Q (6) Eagan (3) Eastview 2 1-4
3AA Q (5) East Ridge (4) Rosemount 2 1-5
3AA S (4) Rosemount (1) St. Thomas Academy 2 2-8
3AA S (3) Eastview (2) Cretin-Derham Hall 2 4-3
3AA F (3) Eastview (1) St. Thomas Academy 2 1-3
4AA Q (8) N St Paul (1) Hill-Murray 2 0-5
4AA Q (7) Irondale (2) White Bear Lake 2 0-6
4AA Q (6) Tartan (3) Stillwater 2 2-3
4AA Q (5) Mounds View (4) Roseville 2 3-2
4AA S (5) Mounds View (1) Hill-Murray 2 2-5
4AA S (3) Stillwater (2) White Bear Lake 2 3-2
4AA F (3) Stillwater (1) Hill-Murray 2 0-4
5AA Q (8) Coon Rapids (1) Blaine 2 0-6
5AA Q (7) Rogers (2) Anoka 2 2-3
5AA Q (6) Champlin Park (3) Centennial 2 2-5
5AA Q (5) Osseo (4) Maple Grove 2 4-5
5AA S (4) Maple Grove (1) Blaine 2 1-2
5AA S (3) Centennial (2) Anoka 2 6-2
5AA F (3) Centennial (1) Blaine 2 1-8
6AA Q (7) Armstrong/Cooper (2) Minnetonka 2 1-5
6AA Q (6) Hopkins (3) Wayzata 2 0-1
6AA Q (5) Holy Family (4) Benilde-St Margarets 1 3-4
6AA S (4) Benilde-St Margarets (1) Eden Prairie 2 0-1
6AA S (3) Wayzata (2) Minnetonka 1 2-3
6AA F (2) Minnetonka (1) Eden Prairie 2 1-2
7AA 1 (9) Cambridge (8) St Francis 2 1-7
7AA Q (8) St Francis (1) Elk River 2 1-10
7AA Q (7) Forest Lake (2) Grand Rapids 2 1-2
7AA Q (6) Andover (3) Duluth East 2 0-3
7AA Q (5) Cloquet (4) St Michael-Albertville 2 9-4
7AA S (5) Cloquet (1) Elk River 2 1-9
7AA S (3) Duluth East (2) Grand Rapids 2 3-2
7AA F (3) Duluth East (1) Elk River 2 5-4
8AA 1 (9) Becker/Big Lake (8) Monticello 2 2-4
8AA Q (8) Monticello (1) Bemidji 2 0-6
8AA Q (7) St Cloud Tech (2) Moorhead 2 1-2
8AA Q (6) River Lakes (3) Roseau 2 0-2
8AA Q (5) Brainerd (4) Buffalo 2 5-2
8AA S (5) Brainerd (1) Bemidji 2 0-6
8AA S (3) Roseau (2) Moorhead 2 0-4
8AA F (2) Moorhead (1) Bemidji 2 0-2
1A 1 (13) Austin (4) Faribault 2 1-2
1A 1 (12) Winona (5) Lesueur 2 3-5
1A 1 (11) Waseca (6) Red Wing 2 4-5 
1A 1 (10) La Crescent (7) Albert Lea 2 1-7
1A 1 (9) Mankato East (8) Rochester Lourdes 2 2-3
1A Q (8) Rochester Lourdes (1) New Prague 2 1-2
1A Q (7) Albert Lea (2) Mankato West 2 1-2
1A Q (6) Red Wing (3) Northfield 2 1-4
1A Q (5) Lesueur (4) Faribault 2 3-4
1A S (4) Faribault (1) New Prague 2 4-8
1A S (3) Northfield (2) Mankato West 2 3-2
1A F (3) Northfield (1) New Prague 2 1-2
2A 1 (11) Richfield (6) Minneapolis 2 0-9
2A 1 (10) Mound-Westonka (7) St. Louis Park 2 4-6
2A 1 (9) Waconia (8) Chaska 1 4-3
2A Q (9) Waconia (1) Breck 2 1-16
2A Q (7) St. Louis Park (2) Delano 2 3-4
2A Q (6) Minneapolis (3) Orono 2 2-6
2A Q (5) Blake (4) Bloom Kennedy 1 4-1
2A S (5) Blake (1) Breck 2 0-5
2A S (3) Orono (2) Delano 2 2-3
2A F (2) Delano (1) Breck 2 2-3
3A 1 (11) Worthington (6) Willmar 2 2-10
3A 1 (10) Fairmont (7) Morris/Benson 2 4-5
3A 1 (9) Windom (8) Redwood Valley 2 1-5
3A Q (8) Redwood Valley (1) Luverne 2 3-4
3A Q (7) Morris/Benson (2) Hutchinson 2 1-8
3A Q (6) Willmar (3) New Ulm 2 1-9
3A Q (5) Litchfield (4) Marshall 1 3-4
3A S (4) Marshall (1) Luverne 2 2-9
3A S (3) New Ulm (2) Hutchinson 2 6-5
3A F (3) New Ulm (1) Luverne 2 7-5
4A 1 (10) St Paul Highland Park (7) Simley 2 1-6
4A 1 (9) St Paul Como Park (8) Henry Sibley 2 4-5
4A Q (8) Henry Sibley (1) Mahtomedi 2 4-14
4A Q (7) Simley (2) St Paul Academy 2 0-6
4A Q (6) Minnehaha Academy (3) St Paul Johnson 1 2-7
4A Q (5) Totino-Grace (4) S St Paul 2 2-5
4A S (4) S St Paul (1) Mahtomedi 2 0-7
4A S (3) St Paul Johnson (2) St Paul Academy 2 1-7
4A F (2) St Paul Academy (1) Mahtomedi 2 2-5
5A 1 (10) North Branch (7) Proctor 2 0-10
5A 1 (9) Moose Lake (8) Pine City 2 5-8
5A Q (8) Pine City (1) Spring Lake Park 2 0-12
5A Q (7) Proctor (2) Chisago Lakes 2 3-5
5A Q (6) Legacy Christian (3) Princeton 2 2-11
5A Q (5) Providence Academy (4) Mora 1 3-2
5A S (5) Providence Academy (1) Spring Lake Park 2 2-6
5A S (3) Princeton (2) Chisago Lakes 2 3-5
5A F (2) Chisago Lakes (1) Spring Lake Park 2 0-5
6A 1 (11) Breckenridge (6) Sauk Rapids 2 1-10
6A 1 (10) Prairie Centre (7) Little Falls 2 2-6
6A 1 (9) Wadena (8) Northern Lakes 2 0-5
6A Q (8) Northern Lakes (1) Alexandria 2 1-10
6A Q (7) Little Falls (2) St Cloud Cathedral 2 2-9
6A Q (6) Sauk Rapids (3) Fergus Falls 2 1-3
6A Q (5) Sartell (4) St Cloud Apollo 2 1-2
6A S (4) St Cloud Apollo (1) Alexandria 2 4-2
6A S (3) Fergus Falls (2) St Cloud Cathedral 2 2-3
6A F (4) St Cloud Apollo (2) St Cloud Cathedral 1 4-2
7A 1 (10) Ely (7) North Shore 2 5-11
7A 1 (9) Intl Falls (8) Virginia 2 1-5
7A Q (8) Virginia (1) Hermantown 2 0-10
7A Q (7) North Shore (2) Duluth Marshall 2 0-10
7A Q (6) Eveleth (3) Duluth Denfeld 2 0-3
7A Q (5) Greenway (4) Hibbing 2 4-5
7A S (4) Hibbing (1) Hermantown 2 1-6
7A S (3) Duluth Denfeld (2) Duluth Marshall 2 0-4
7A F (2) Duluth Marshall (1) Hermantown 2 0-4
8A 1 (10) Bagley (7) Lake of the Woods 2 1-2
8A 1 (9) Park Rapids (8) Red Lake Falls 1 3-2
8A Q (9) Park Rapids (1) East Grand Forks 2 0-4
8A Q (7) Lake of the Woods (2) Thief River Falls 2 1-6
8A Q (6) Crookston (3) Warroad 2 0-5
8A Q (5) Kittson Central (4) Detroit Lakes 2 1-3
8A S (4) Detroit Lakes (1) East Grand Forks 2 2-3
8A S (3) Warroad (2) Thief River Falls 2 2-3
8A F (2) Thief River Falls (1) East Grand Forks 2 3-4

[Minnesota High School Hockey]