Minnesota Boys High School Hockey
2004 Section Tournaments
           
Section RD TEAM TEAM PS SCORE
1AA 1 Winona (10) Farmington (7) 2 0-6
1AA 1 Worthington (9) Faribault (8) 2 2-8
1AA Q Faribault (8) Rochester J.M. (1) 2 1-8
1AA Q Farmington (7) Lakeville (2) 2 0-5
1AA Q Austin (6) Rochester Mayo (3) 2 3-2
1AA Q Owatonna (5) Rochester Century (4) 2 2-7
1AA S Rochester Century (4) Rochester J.M. (1) 2 2-1
1AA S Austin (6) Lakeville (2) 2 0-6
1AA F Rochester Century (4) Lakeville (2) 2 2-4
2AA 1 Henry Sibley (9) Park (C.G.) (8) 2 1-3
2AA Q Park (C.G.) (8) Tartan (1) 2 3-8
2AA Q St Paul Hawks (7) Hastings (2) 2 2-5
2AA Q St Paul Como Park (6) St Paul Johnson (3) 2 0-4
2AA Q Cretin-Derham Hall (5) Woodbury (4) 2 5-0
2AA S Cretin-Derham Hall (5) Tartan (1) 2 3-4
2AA S St Paul Johnson (3) Hastings (2) 1 5-1
2AA F St Paul Johnson (3) Tartan (1) 2 2-5
3AA 1 Irondale (9) Tri-City (8) 2 5-10
3AA Q Tri-City (8) Centennial (1) 2 2-9
3AA Q Stillwater (6) Hill-Murray (3) 2 0-5
3AA Q N St Paul (7) White Bear Lake (2) 2 1-3
3AA Q Roseville (5) Mounds View (4) 2 6-5
3AA S Roseville (5) Centennial (1) 2 2-9
3AA S Hill-Murray (3) White Bear Lake (2) 2 5-4
3AA F Hill-Murray (3) Centennial (1) 2 2-3
4AA 1 Park Center (9) Blaine (8) 1 2-1
4AA 1 Cooper (10) Coon Rapids (7) 2 0-7
4AA Q Park Center (9) Elk River (1) 2 2-3
4AA Q Coon Rapids (7) Maple Grove (2) 2 1-9
4AA Q Champlin Park (6) Osseo (3) 2 3-2
4AA Q Armstrong (5) Anoka (4) 2 1-4
4AA S Anoka (4) Elk River (1) 2 0-2
4AA S Champlin Park (6) Maple Grove (2) 2 1-5
4AA F Maple Grove (2) Elk River (1) 2 2-3
5AA 1 Mpls Washburn (9) Mpls South (8) 2 5-2
5AA Q Mpls Washburn (9) Holy Angels (1) 2 1-14
5AA Q Rosemount (7) Apple Valley (2) 2 1-3
5AA Q Bloom Kennedy (6) Eastview (3) 2 0-2
5AA Q Burnsville (5) Eagan (4) 2 1-4
5AA S Eagan (4) Holy Angels (1) 2 5-6
5AA S Eastview (3) Apple Valley (2) 2 3-2
5AA F Eastview (3) Holy Angels (1) 2 2-4
6AA 1 Mpls Southwest (10) Prior Lake (7) 2 1-6
6AA 1 Buffalo (9) Hopkins (8) 1 5-4
6AA Q Buffalo (9) Wayzata (1) 2 0-11
6AA Q Prior Lake (7) Bloom Jefferson (2) 2 1-6
6AA Q Minnetonka (6) Eden Prairie (3) 2 4-3
6AA Q Chaska (5) Edina (4) 2 1-4
6AA S Edina (4) Wayzata (1) 2 0-4
6AA S Minnetonka (6) Bloom Jefferson (2) 2 3-2
6AA F Minnetonka (6) Wayzata (1) 2 3-6
7AA Q St Francis (8) Duluth East (1) 2 1-10
7AA Q Cambridge (7) Grand Rapids (2) 2 2-7
7AA Q Forest Lake (6) Brainerd (3) 2 1-4
7AA Q Greenway (5) Cloquet (4) 2 2-6
7AA S Cloquet (4) Duluth East (1) 2 1-5
7AA S Brainerd (3) Grand Rapids (2) 2 1-7
7AA F Grand Rapids (2) Duluth East (1) 2 2-5
8AA Q Monticello (8) Moorhead (1) 2 0-27
8AA Q River Lakes (7) St Cloud Tech (2) 2 0-6
8AA Q St Cloud Apollo (6) Alexandria (3) 2 1-5
8AA Q Bemidji (5) Roseau (4) 1 4-5
8AA S Alexandria (3) St Cloud Tech (2) 2 2-3
8AA S Roseau (4) Moorhead (1) 2 1-9
8AA F St Cloud Tech (2) Moorhead (1) 2 2-6
1A 1 Sleepy Eye (11) Waseca (6) 2 2-10
1A 1 Luverne (10) Dodge County (7) 2 2-6
1A 1 Fairmont (9) Windom (8) 2 3-5
1A Q Windom (8) Mankato East (1) 2 1-8
1A Q Dodge County (7) Albert Lea (2) 2 1-9
1A Q Waseca (6) New Ulm (3) 2 2-3
1A Q Mankato West (5) Marshall (4) 2 2-0
1A S Mankato West (5) Mankato East (1) 2 1-9
1A S New Ulm (3) Albert Lea (2) 2 3-6
1A F Albert Lea (2) Mankato East (1) 1 5-4
2A 1 Moose Lake (11) Duluth Denfeld (6) 2 1-11
2A 1 Duluth Central (10) Proctor (7) 1 6-5
2A 1 Sartell (9) Pine City (8) 1 3-4
2A Q Pine City (8) Duluth Marshall (1) 2 0-4
2A Q Duluth Central (10) St Cloud Cathedral (2) 2 2-3
2A Q Duluth Denfeld (6) Mora (3) 2 1-8
2A Q Sauk Rapids (5) Princeton (4) 2 4-3
2A S Sauk Rapids (5) Duluth Marshall (1) 2 0-5
2A S Mora (3) St Cloud Cathedral (2) 2 0-6
2A F St Cloud Cathedral (2) Duluth Marshall (1) 2 3-1
3A 1 Northfield (10) Minnehaha Academy (7) 2 4-5
3A 1 Lacrescent (9) St Paul Academy (8) 2 3-4
3A Q St Paul Academy (8) S St Paul (1) 2 2-12
3A Q Minnehaha Academy (7) Red Wing (2) 2 0-5
3A Q Simley (6) St Thomas Academy (3) 2 2-8
3A Q St Bernards (5) Rochester Lourdes (4) 2 1-5
3A S Rochester Lourdes (4) S St Paul (1) 2 1-2
3A S St Thomas Academy (3) Red Wing (2) 1 3-4
3A F Red Wing (2) S St Paul (1) 2 0-3
4A Q Crosby-Ironton (8) Wadena (1) 2 0-14
4A Q Pequot Lakes (7) Willmar (2) 2 2-4
4A Q Prairie Centre (6) Little Falls (3) 2 0-6
4A Q Benson/Morris (5) Fergus Falls (4) 2 1-2
4A S Fergus Falls (4) Wadena (1) 2 1-2
4A S Little Falls (3) Willmar (2) 2 4-3
4A F Little Falls (3) Wadena (1) 2 1-2
5A 1 Rogers (11) Mahtomedi (6) 2 0-9
5A 1 Andover (10) Spring Lake Park (7) 2 2-4
5A 1 Mpls Edison (9) Chisago Lakes (8) 2 2-5
5A Q Chisago Lakes (8) Breck (1) 2 1-12
5A Q Spring Lake Park (7) St Louis Park (2) 2 5-2
5A Q Mahtomedi (6) Blake (3) 2 1-2
5A Q Totino Grace (5) Benilde-St Margarets (4) 2 3-2
5A S Totino Grace (5) Breck (1) 2 2-6
5A S Spring Lake Park (7) Blake (3) 2 1-10
5A F Blake (3) Breck (1) 2 3-5
6A 1 Becker/Big Lake (12) Litchfield (5) 2 0-8
6A 1 Holy Family Catholic (11) Hutchinson (6) 2 0-4
6A 1 St Michael-Albertville (10) Mound-Westonka (7) 2 2-3
6A 1 Delano (9) Lesueur (8) 1 4-2
6A Q Delano (9) Orono (1) 2 0-7
6A Q Mound-Westonka (7) Shakopee (2) 2 0-4
6A Q Hutchinson (6) New Prague (3) 2 3-6
6A Q Litchfield (5) Richfield (4) 2 3-2
6A S Litchfield (5) Orono (1) 2 1-8
6A S New Prague (3) Shakopee (2) 2 2-3
6A F Shakopee (2) Orono (1) 2 2-6
7A 1 Chisholm (10) Two Harbors (7) 2 2-11
7A 1 Mesabi East (9) Ely (8) 2 6-7
7A Q Ely (8) Virginia (1) 2 2-9
7A Q Two Harbors (7) Hermantown (2) 2 0-10
7A Q Silver Bay (6) Intl Falls (3) 2 0-3
7A Q Eveleth (5) Hibbing (4) 2 1-9
7A S Hibbing (4) Virginia (1) 2 5-4
7A S Intl Falls (3) Hermantown (2) 2 2-6
7A F Hibbing (4) Hermantown (2) 2 3-2
8A 1 Bagley (10) Kittson Central (7) 2 1-10
8A 1 Red Lake Falls (9) Detroit Lakes (8) 2 1-7
8A Q Detroit Lakes (8) Warroad (1) 2 0-12
8A Q Kittson Central (7) Lake of the Woods (2) 2 1-8
8A Q Crookston (6) East Grand Forks (3) 2 1-3
8A Q Park Rapids (5) Thief River Falls (4) 2 4-7
8A S Thief River Falls (4) Warroad (1) 2 1-3
8A S East Grand Forks (3) Lake of the Woods (2) 2 1-7
8A F Lake of the Woods (2) Warroad (1) 2 3-4