Minnesota Boys High School Hockey
2003 Section Tournaments
           
Section RD TEAM TEAM PS SCORE
1AA 1 Dodge County (10) Faribault (7) 2 4-8
1AA 1 Fairmont (9) Winona (8) 2 5-2
1AA Q Fairmont (9) Rochester J.M. (1) 2 1-7
1AA Q Faribault (7) Austin (2) 2 1-9
1AA Q Rochester Mayo (6) Rochester Century (3) 2 2-3
1AA Q Lakeville (5) Owatonna (4) 1 5-1
1AA S Lakeville (5) Rochester J.M. (1) 1 4-0
1AA S Rochester Century (3) Austin (2) 1 3-1
1AA F Lakeville (5) Rochester Century (3) 1 3-2
2AA 1 St Paul Harding (10) Park (C.G.)(7) 2 0-11
2AA 1 St Paul Hawks (9) St Paul Johnson (8) 2 0-6
2AA Q St Paul Johnson (8) Roseville (1) 2 0-7
2AA Q Park (C.G.)(7) Cretin-Derham Hall (2) 2 0-6
2AA Q Woodbury (6) Hastings (3) 2 3-2
2AA Q St Paul Como Park (5) S St Paul (4) 2 0-2
2AA S S St Paul (4) Roseville (1) 2 2-6
2AA S Woodbury (6) Cretin-Derham Hall (2) 2 4-9
2AA F Cretin-Derham Hall (2) Roseville (1) 2 1-5
3AA 1 Tri-City (9) Irondale (8) 2 6-7
3AA Q Irondale (8) White Bear Lake (1) 2 0-9
3AA Q Stillwater (7) North St Paul (2) 2 1-3
3AA Q Tartan (6) Centennial (3) 2 1-7
3AA Q Mounds View (5) Hill-Murray (4) 2 4-6
3AA S Hill-Murray (4) White Bear Lake (1) 2 2-4
3AA S Centennial (3) North St Paul (2) 2 5-0
3AA F Centennial (3) White Bear Lake (1) 2 2-3
4AA 1 Cooper (10) Park Center (7) 2 2-6
4AA 1 Blaine (9) Champlin Park (8) 1 3-2
4AA Q Blaine (9) Anoka (1) 2 1-4
4AA Q Park Center (7) Elk River (2) 2 1-5
4AA Q Osseo (6) Coon Rapids (3) 2 3-4
4AA Q Maple Grove (5) Armstrong (4) 2 4-5
4AA S Armstrong (4) Anoka (1) 2 1-4
4AA S Coon Rapids (3) Elk River (2) 2 3-2
4AA F Coon Rapids (3) Anoka (1) 2 0-6
5AA 1 Mpls South (10) Rosemount (7) 2 2-8
5AA 1 Mpls Washburn (9) Mpls Edison (8) 2 1-3
5AA Q Mpls Edison (8) Holy Angels (1) 2 0-10
5AA Q Rosemount (7) Eastview (2) 2 0-13
5AA Q Burnsville (6) Apple Valley (3) 2 1-3
5AA Q Eagan (5) Bloom Kennedy (4) 2 4-2
5AA S Eagan (5) Holy Angels (1) 2 3-4
5AA S Apple Valley (3) Eastview (2) 2 1-2
5AA F Eastview (2) Holy Angels (1) 2 0-4
6AA 1 Delano (10) Buffalo (7) 2 0-7
6AA 1 Hopkins (9) Mpls Southwest (8) 1 7-1
6AA Q Hopkins (9) Edina (1) 2 0-6
6AA Q Buffalo (7) Eden Prairie (2) 2 3-5
6AA Q Minnetonka (6) Bloom. Jefferson (3) 2 4-3
6AA Q Chaska (5) Wayzata (4) 1 5-0
6AA S Chaska (5) Edina (1) 2 1-5
6AA S Minnetonka (6) Eden Prairie (2) 2 4-8
6AA F Eden Prairie (2) Edina (1) 1 6-0
7AA Q St Francis (8) Cloquet (1) 2 0-6
7AA Q Cambridge (7) Duluth East (2) 2 0-9
7AA Q Brainerd (6) Greenway (3) 2 1-6
7AA Q Forest Lake (5) Grand Rapids (4) 1 2-3
7AA S Grand Rapids (4) Cloquet (1) 2 5-2
7AA S Greenway (3) Duluth East (2) 2 1-6
7AA F Grand Rapids (4) Duluth East (2) 2 1-2
8AA Q Monticello (8) Moorhead (1) 2 1-13
8AA Q River Lakes (7) St Cloud Tech (2) 2 1-8
8AA Q St Cloud Apollo (6) Alexandria (3) 2 0-3
8AA Q Bemidji (5) Roseau (4) 1 3-1
8AA S Bemidji (5) Moorhead (1) 2 4-8
8AA S Alexandria (3) St Cloud Tech (2) 2 3-2
8AA F Alexandria (3) Moorhead (1) 2 0-3
1A 1 Windom (12) New Ulm (5) 2 0-4
1A 1 Worthington (11) Mankato East (6) 2 3-9
1A 1 Luverne (10) Waseca (7) 2 1-4
1A 1 Lesueur (9) Mankato West (8) 2 1-3
1A Q Mankato West (8) Rochester Lourdes (1) 2 1-6
1A Q Waseca (7) Albert Lea (2) 2 4-10
1A Q Mankato East (6) Northfield (3) 2 0-6
1A Q New Ulm (5) Marshall (4) 2 3-4
1A S Marshall (4) Rochester Lourdes (1) 2 2-6
1A S Northfield (3) Albert Lea (2) 1 1-2
1A F Albert Lea (2) Rochester Lourdes (1) 2 2-5
2A 1 Pine City (9) Duluth Denfeld (8) 2 2-5
2A Q Duluth Denfeld (8) Sauk Rapids (1) 2 0-4
2A Q Moose Lake (7) Princeton (2) 2 0-7
2A Q Proctor (6) Sartell (3) 2 6-4
2A Q Mora (5) St Cloud Cathedral (4) 2 1-2
2A S St Cloud Cathedral (4) Sauk Rapids (1) 2 2-1
2A S Proctor (6) Princeton (2) 2 1-7
2A F St Cloud Cathedral (4) Princeton (2) 2 2-3
3A 1 Lacrescent (11) Henry Sibley (6) 2 0-6
3A 1 St Thomas Academy (10) Farmington (7) 2 3-1
3A 1 Chisago Lakes (9) St Paul Academy (8) 2 4-3
3A Q Chisago Lakes (9) Mahtomedi (1) 2 2-9
3A Q St Thomas Academy (10) Simley (2) 2 0-5
3A Q Henry Sibley (6) Red Wing (3) 2 3-1
3A Q St Bernards (5) Minnehaha Academy (4) 2 0-2
3A S Minnehaha Academy (4) Mahtomedi (1) 2 3-7
3A S Henry Sibley (6) Simley (2) 2 2-6
3A F Simley (2) Mahtomedi (1) 2 4-3
4A 1 Crosby-Ironton (9) Long Prairie (8) 2 2-3
4A Q Long Prairie (8) Fergus Falls (1) 2 0-7
4A Q Pequot Lakes (7) Willmar (2) 2 0-5
4A Q Benson/Morris (6) Sauk Centre (3) 2 3-8
4A Q Little Falls (5) Wadena (4) 1 4-1
4A S Little Falls (5) Fergus Falls (1) 2 1-3
4A S Sauk Centre (3) Willmar (2) 2 1-4
4A F Willmar (2) Fergus Falls (1) 1 2-5
5A Q Andover (8) Blake (1) 2 0-9
5A Q Spring Lake Park (7) St Louis Park (2) 2 2-3
5A Q Richfield (6) Breck (3) 2 4-2
5A Q Totino Grace (5) Benilde-St Margaret's (4) 2 2-6
5A S Benilde-St Margaret's (4) Blake (1) 2 0-1
5A S Richfield (6) St Louis Park (2) 2 2-6
5A F St Louis Park (2) Blake (1) 2 4-2
6A 1 Becker/Big Lake (9) Litchfield (8) 2 1-4
6A Q Litchfield (8) Orono (1) 2 0-5
6A Q St Michael-Albertville (7) Shakopee (2) 2 2-9
6A Q New Prague (6) Prior Lake (3) 2 0-7
6A Q Hutchinson (5) Mound-Westonka (4) 2 3-1
6A S Hutchinson (5) Orono (1) 2 1-5
6A S Prior Lake (3) Shakopee (2) 2 3-2
6A F Prior Lake (3) Orono (1) 2 0-5
7A 1 Two Harbors (S5) Silver Bay (S4) 2 2-8
7A 1 Chisholm (N6) Eveleth (N3) 2 0-9
7A 1 Mesabi East (N5) Virginia (N4) 2 1-6
7A 1 Ely (S6) Hermantown (S3) 2 0-13
7A Q Silver Bay (S4) International Falls (N1) 2 0-5
7A Q Eveleth (N3) Duluth Central (S2) 1 1-4
7A Q Virginia (N4) Duluth Marshall (S1) 2 2-1
7A Q Hermantown (S3) Hibbing (N2) 2 2-4
7A S Duluth Central (S2) International Falls (N1) 2 1-8
7A S Virginia (N4) Hibbing (N2) 2 1-2
7A F Hibbing (N2) International Falls (N1) 2 1-0
8A 1 Bagley (10) Detroit Lakes (7) 2 2-13
8A 1 Red Lake Falls (9) Park Rapids (8) 1 4-3
8A Q Red Lake Falls (9) Warroad (1) 2 0-7
8A Q Detroit Lakes (7) Thief River Falls (2) 2 1-8
8A Q Crookston (6) East Grand Forks (3) 2 0-3
8A Q Kittson Central (5) Lake of the Woods (4) 2 2-6
8A S Lake of the Woods (4) Warroad (1) 2 1-5
8A S East Grand Forks (3) Thief River Falls (2) 2 1-3
8A F Thief River Falls (2) Warroad (1) 2 1-3